سخنرانی ها

مدیران عامل صدرا

 ایران با وجود تحریم‌های ظالمانه از سوی غربی‌ها موفق به ساخت نخستین نفتکش غول‌پیکر و صادراتی خود شد.
مهدی اعتصام افزود: این کار بزرگ نیاز به روابط جهانی خوب داشت اما با وجود تحریم‌های ظالمانه به این موفقیت بزرگ رسیدیم.
وی بیان کرد: با یک باور ملی متخصصان ایرانی توانستند این پروژه بزرگ را به سرانجام برسانند و ساخت این کشتی از افتخارات بزرگ ایران خواهد بود.
مدیر عامل صدرا اضافه کرد: صنعت کشتی‌سازی صنعتی اشتغالزاست و ایران با وجود سواحل بکر در شمال و جنوب می‌‌تواند با استفاده از ظرفیت ساخت کشتی علاوه بر ایجاد اشتغال به درآمدزایی مطلوبی نیز برسد.
اعتصام اظهار داشت:‌ ساخت کشتی افراماکس نخستین پروژه کشتی‌سازی صادراتی ایران است و باید با جذب مشتریان بیشتر این روند را ادامه دهیم

مدیر عامل کارخانه کشتی‌سازی جزیزه صدرا

نخستین نفتکش افراماکس که به سفارش کشور ونزوئلا در جزیره صنعتی صدرا به دست متخصصان ایرانی ساخته شده به طول 250 متر، عرض 44 متر و ارتفاع 21 متر و آبخور 14.8 متر به آب انداخته شد.

سلمان ضربی افزود: ظرفیت نخستین کشتی افراماکس 113 هزار تن با سرعت 16 گره دریایی است که در ساخت آن 328 کیلومتر جوشکاری، 56 کیلومتر لوله‌کشی، 106 کیلومتر کابل کشی انجام شده و وزن ماشین آلات آن نیز 3 هزار و 660 تن است.
وی بیان کرد: ظرفیت بار کشتی افراماکس ساخت ایران 750 هزار بشکه نفت خام است که از نظر کیفی نیز بالاترین امکانات را دارد

نماینده کارفرما از وزارت نفت ونزوئلا

 امروز روزی فراموش نشدنی برای ما و کشور ونزوئلاست که توانستیم به این موفقیت بزرگ برسیم.
اوکرن خوزه افزود: اکنون پس از کارهای سخت و فداکاری کارکنان و متخصصان به هدف بزرگ خود در بوشهر رسیدیم.
وی با قدردانی از رئیس جمهور ونزوئلا برای حمایت از ساخت این کشتی، گفت: به کارکنان پرتلاش شرکت صدرای ایران به خاطر انجام این کار بزرگ نیز تبریک می‌گویم.
خوزه ادامه داد: امروز ما احساس سربلندی و افتخار می‌کنیم و از مسئولان وزارت نفت ونزوئلا نیز تشکر می‌کنم
 

استاندار بوشهر

 امروز در تاریخ ایران و استان بوشهر روز بزرگی است و باید به‌عنوان رخدادی بزرگ ثبت و ضبط شود.
محمدحسین جهانبخش افزود: پیام به آب اندازی نفتکش افراماکس تغییر نگاه‌ها به ایران در ساخت محصولات داخلی است و نشان دادیم که می‌توانیم.
وی بیان کرد: ایران اسلامی با وجود متخصصان کار بلد و متعهد بدون توجه به تحریم‌‌ها مسیر پیشرفت خود را ادامه می‌دهد

 

امام جمعه بوشهر

شرکت صدرا نماد تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی است و با آب اندازی نخستین نفتکش غول‌پیکر به جمع کشورهای سازنده این نوع نفتکش‌ها پیوستیم.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: در جهان صنعت کشتی‌سازی یک صنعت فنی و سنگین در عرصه دریانوردی است و ایران توانست به این مهم دست یابد.

وی بیان داشت: هم اینک قدرت‌های بزرگ به حوزه دریا نگاه ویژه دارند و طراحی برنامه‌های کلان در این عرصه می‌تواند کشورها را به اوج اقتدار دریایی برسانند.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: بوشهر به خاطر همزادی با دریا استانی ویژه است و می‌توان با نگاه به ظرفیت‌های دریایی بوشهر استان بوشهر را به خوبی مدیریت کرد.

صفایی بوشهری گفت:‌ در آینده نزدیک جزیره صدرا در صدر شرکت‌های سازنده کشتی‌های نفتکش غول پیکر قرار خواهد گرفت.