نفت‌کش ساخته شده در صدرای بوشهر وارد لنگرگاه شد

مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا در بوشهر:
نفت‌کش ساخته شده در صدرای بوشهر وارد لنگرگاه شد
خبرگزاری تسنیم: معاون مدیرعامل شرکت صدرا و مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا گفت: نفتکش ۱۱۳ هزار تنی افراماکس که در کارخانه کشتی سازی صدرای بوشهر ساخته شده از حوضچه ساخت، خارج و وارد لنگرگاه شد.

محمد لیراوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه متخصصان کشورمان در طراحی و ساخت کشتی دارای تخصص ویژه‌ای هستند اظهار کرد: متخصصان صنعت کشتی سازی در بوشهر توانستند بزرگترین کشتی نفت‌کش به وزن 21هزار تن طراحی، ساخت و به آب‌اندازی کنند.
وی با بیان اینکه کشتی افراماکس 113 هزار تن ظرفیت بارگیری دارد تصریح کرد: این کشتی دارای آبخور 14.8 متر است، سرعت 21 گره دریایی  و دارای طول 250 متر و عرض 44 متر است و 38 خدمه دارد.
مدیر منطقه جنوب شرکت صدرا با اشاره به اینکه نفتکش افراماکس بزرگترین شناور نفتکش ساخته شده در خاورمیانه است خاطرنشان کرد: این شناور روز گذشته از حوضچه شرکت صدرای بوشهر خارج شد و اکنون در لنگرگاه بوشهر قرار گرفته است.
لیراوی، کشتی افراماکس نخستین کشتی از 4 فروند شناور سفارش کشور ونزوئلا دانست و گفت: ونزوئلا برای ساخت 4 شناور با شرکت صدرا قرار منعقد کرده است که اکنون نخستین شناور آن به آب اندازی شده است.
وی تاکید کرد: متخصصان داخلی کشورمان دارای توانمندی ها و ظرفیت های بسیار زیادی هستند که می توانند کارهای بسیار مهمی را در راستای خودکفایی انجام دهند.
معاون مدیرعامل شرکت صدرا تصریح کرد: در حال حاضر متخصصان شرکت صدرا به دانش بسیار خوبی برای طراحی و تولید و تعمیر و نگهداری انواع شناورها دست یافته‌اند.